Nemecko minimálne do 7. marca predĺži lockdown v snahe obmedziť šírenie koronavírusu. Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa na tom dohodla s premiérmi 16 spolkových krajín počas stredajšej videokonferencie, píše agentúra DPA.

O otvorení škôl môžu už teraz rozhodnúť jednotlivé spolkové krajiny. Merkelová na tlačovej konferencii po rokovaní tiež uviedla, že od marca sa môžu otvoriť aj kaderníctva.

JB 4 Berlín - Nemecká kancelárka Angela Merkelová (CDU) reaguje počas tlačovej konferencie o sprísnení karanténnych opatrení po videokonferencii s premiérmi 16 spolkových krajín v Berlíne 21. januára 2021. Nemecko by mohlo opäť uzavrieť hranice s okolitými krajinami, pokiaľ neprijmú opatrenia, ktoré výrazne obmedzia šírenie nového koronavírusu. Povedal to vo štvrtok Helge Braun, šéf úradu nemeckej kancelárky Angela Merkelovej, píše denník The Guardian. Nemecká kancelárka a premiéri 16 spolkových
Neprehliadnite

Merkelová vidí v pandémii svetlo na konci tunela, no upozorňuje na falošné nádeje

Vláda Angely Merkelovej chcela podľa návrhu textu, ktorý mala v stredu k dispozícii tlačová agentúra AFP, predĺžiť lockdown až do 14. marca.

Nemecké centrum pre kontrolu chorôb, Inštitút Roberta Kocha, hlásilo v stredu 8 072 nových prípadov nákazy a 813 úmrtí za posledných 24 hodín. Celkovo Nemecko zaznamenalo vyše 63 000 potvrdených úmrtí.

Týždňový počet nových prípadov nákazy klesol na 68 na 100 000 obyvateľov. Cieľom vlády je stlačiť tento počet pod 50, aby mohli úrady spoľahlivo trasovať kontakty. Krátko pred Vianocami bol tento údaj na vrchole, takmer 200 infekcií na 100 000 obyvateľov.