Nemecko plánuje v roku 2022 čistý nový dlh v objeme 100 miliárd eur. To je výrazne viac v porovnaní s 81,5 miliardy eur, čo bol pôvodný zámer, uviedol zdroj oboznámený s rozpočtovými plánmi spolkového ministerstva financií.

Na archívnej snímke z 10. mája 2021 inštruktor počas streleckého výcviku elitného vojenského oddielu Kommando Spezialkräfte (KSK)  v jeho domovských kasárňach v meste Calw v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko. Nemecká ministerka obrany Annegret Krampová-Karrenbauerová sa rozhodla pre zachovanie elitného vojenského oddielu Kommando Spezialkräfte (KSK) v rámci nemeckej armády. Komando po viacerých škandáloch prešlo reformou, napísala v utorok 15. júna 2021
Neprehliadnite

Nemecko po škandále stiahlo z Litvy celú čatu vojakov

Správu vo štvrtok priniesol nemecký ekonomický denník Handelsblatt. Ako dôvod uviedol vyššie výdavky na zdravotnú starostlivosť a boj s klimatickou zmenou.

Nemecko od minulého roka implementovalo bezprecedentné stimuly a záchranné opatrenia, aby zmiernilo negatívne následky pandémie ochorenia COVID-19 na najväčšiu európsku ekonomiku.

Biden
Neprehliadnite

Poľsko kritizuje Spojené štáty, že za hlavného partnera v EÚ považujú Nemecko

Tie boli financované rekordnými novými pôžičkami. Nový dlh v roku 2020 dosiahol 130 miliárd eur a tento rok by mal vyskočiť až na 240 miliárd eur. Vláda bude potrebovať na vysoké pôžičky v budúcom roku súhlas parlamentu, ktorý musí na tretí rok pozastaviť platnosť dlhovej brzdy.

Spolkové ministerstvo financií sa k vyššie uvedenému údaju odmietlo vyjadriť s tým, že aktualizované rozpočtové plány na rok 2022 predstaví na budúcu stredu (23. 6.).