Nemecká vláda uviedla, že do roku 2027 bude potrebné investovať do národnej železničnej siete približne 88 miliárd eur.

Takmer polovica tejto sumy, zhruba 43 miliárd eur, je už vyčlenená bokom v spolkovom rozpočte. Zvyšných 45 miliárd eur bude potrebné nájsť do roku 2027, podľa oficiálneho vyhlásenia.

Tieto čísla boli uvedené v odpovedi na písomnú otázku, ktorú vláde zaslal Victor Perli, člen ľavicovej strany Die Linke, a ktorú sa podarilo získať agentúre DPA.

Táto „investičná ofenzíva musí byť zahájená okamžite,“ povedal Perli. „Železnica sa musí stať atraktívnejšou a alternatívou k autu, najmä vo vidieckejších regiónoch,“ dodal.

Ďalšie dôležité správy

WA 2 archív Norddeich - Na archívnej snímke z 3. júna 2022 cestujúci vystupujú z vlaku na železničnej stanici v meste Norddeich v spolkovej krajine Dolné Sasko na severozápade Nemecka. Nemecká železničná spoločnosť Deutsche Bahn (DB) v nedeľu 28. augusta 2022 tesne pred koncom platnosti populárnych deväťeurových mesačných lístkov na verejnú dopravu oznámila, že len prostredníctvom jej vlastných kanálov sa predalo okolo 26 miliónov týchto cestovných lístkov. Koľko lístkov sa presne predalo na cel
Neprehliadnite

Nemecko láka na cestovanie verejnou dopravou, nový lacný lístok si kúpili už milióny ľudí