Nemeckej poisťovni Allianz klesol v prvom štvrťroku čistý zisk o 78 percent na 561 miliónov eur. Dôvodom sú mimoriadne náklady súvisiace s právnym sporom s významnými klientmi svojej dcérskej spoločnosti Allianz Global Investors (AGI). Poisťovňa tiež zaznamenala výrazný nárast škôd z prírodných katastrof. Uviedla to dnes vo svojej výsledkovej správe.

Prevádzkový zisk sa znížil o tri percentá na 3,2 miliardy eur. Výnosy za prvé tri mesiace roku ale o šesť percent vzrástli a dosiahli 44 miliardy eur.

Allianz dodala, že napriek vojne na Ukrajine a sankciám proti Rusku splní plán na tento rok. Generálny riaditeľ Oliver Bäte uviedol, že výsledky za prvý štvrťrok ukazujú, že poisťovňa dokáže čeliť výrazným geopolitickým a ekonomickým tlakom. Prevádzkový zisk za celý rok by sa mal podľa súčasného plánu pohybovať v rozmedzí 12,4 miliardy až 14,4 miliardy eur.

Mníchovská spoločnosť Allianz je najväčšou poisťovňou v Európe a patrí medzi najväčších správcov majetku na svete. Allianz pôsobí aj v Českej republike, na miestny trh vstúpila v roku 1993 a postupne si vybudovala pozíciu jednej z troch najväčších poisťovní. Jej podiel na slovenskom trhu sa pohybuje okolo desať percent. 

Ďalšie dôležité správy

Odovzadanie daru v rŠmci akcie neziskovej organizŠcie ŕsmev ako dar
Neprehliadnite

Nadácie museli siahnuť aj na železné rezervy. Granty sa snažili zachovať