Nemecká vláda prijala balík opatrení, ktoré majú uľahčiť financovanie exportu. Cieľom jej snahy je oživiť vyhliadky priemyslu, ktorý tvrdo zasiahla pandémia nového koronavírusu. Oznámilo to v utorok ministerstvo hospodárstva v Berlíne.

Balíček zahŕňa zníženie poplatkov za exportné garancie, zlepšenie podmienok financovania nových exportných obchodov, ako je napríklad zníženie zálohových platieb a odklad splátok, a tiež lepšie možnosti refinancovania pre banky, ktoré financujú export.

Od 6. mája 2020 sa spustila druhá a tretia fáza otvárania prevádzok vzhľadom na dobrý vývoj so šírením nového koronavírusu na Slovensku. Za prísnych hygienických podmienok môžu fungovať aj kaderníctva. Na snímke majiteľ Karol Uhrín v znovuotvorenom kaderníctve Salón Nitra v Nitre 16. mája 2020. FOTO TASR – Henrich Mišovič
Neprehliadnite

Rezort práce navrhuje predĺženie čerpania Prvej pomoci

„Prevezmeme bremeno od spoločností, ktoré náhle a bez vlastného zavinenia čelia existenčným problémom," uviedol vo vyhlásení minister hospodárstva Peter Altmaier. „Zároveň vytvárame nové stimuly na predaj tovaru a služieb z Nemecka v zahraničí," dodal.