Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa dosiahla dohodu so svojimi pilotmi týkajúcu sa zvýšenia miezd, čím odvrátila plánovaný štrajk. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

V utorok dohodu potvrdili aerolínie aj odborári. Detaily zatiaľ neboli zverejnené a odborový zväz Vereinigung Cockpit ešte štrajk oficiálne neodvolal.

Odbory zastupujúce pilotov požadovali zvýšenie platov o 5,5 percenta, garantovanú kompenzáciu inflácie, revíziu mzdovej tarify, rovnako ako zvýšenie náhrad v prípade práceneschopnosti, dovolenky či výcviku. V noci na utorok ohlásili už druhý štrajk, ktorý sa má začať v stredu a trvať má do štvrtka, ak Lufthansa nepredloží „serióznu ponuku".

Ďalšie dôležité správy

WA 27 archív Frankfurt - Na archívnej snímke zo 6. mája 2020 lietadlá nemeckej leteckej spoločnosti Lufthansa na letisku vo Frankfurte nad Mohanom.  Lufthansa v nedeľu 19. septembra 2021 oznámila, že plánuje získať na trhu viac ako 2 miliardy eur, aby mohla vrátiť štátnu pomoc, ktorú dostala počas pandémie nového koronavírusu. FOTO TASR/AP

ARCHIV - 06.05.2020, Hessen, Frankfurt/Main: Passagiermaschinen der Lufthansa stehen auf dem Rollfeld des Flughafens Frankfurt. (zu dpa «Lufthansa beschließt
Neprehliadnite

Piloti Lufthansy ohlásili ďalší štrajk, aerolinka tomu ešte môže zabrániť