Spoločnosť FlixMobility, ktorá je materskou spoločnosťou nemeckého FlixBusu, kúpila amerického autobusového dopravcu Greyhound. Transakciu známej americkej značky oceňuje na 46 miliónov dolárov a Nemci ju prevzali od britskej spoločnosti FirstGroup. 

Britský prevádzkovateľ vlakov a autobusov FirstGroup hľadal záujemcov o prevzatie Greyhound už pred pandémiou, uviedla agentúra Reuters. Po dokončení všetkých náležitostí s predajom sa stiahne z medzinárodného trhu. Firma je najväčším prevádzkovateľom autobusov v Británii.

FlixMobility je jeden z najúspešnejších nemeckých dopravných start-upov. Vznikol v roku 2012, v USA pôsobí od roku 2018. Zastrešuje značky FlixBus a FlixTrain. Podľa Handelsblattu môže dnes oznámená transakcia predstavovať krok smerom k vstupu spoločnosti na burzu.

FlixMobility získa od spoločnosti FirstGroup autobusy, vodiča aj v USA preslávenú značku. Súčasťou obchodu nie sú nehnuteľnosti, penzijné záväzky Greyhound ani aktivity v Mexiku. FirstGroup získa z predaja podľa svojho oznámenia 172 miliónov dolárov.

Diaľkové autobusy v USA pred pandémiou ročne prepravovali asi 62 miliónov cestujúcich, uviedol Handelsblatt.

Greyhound sídli v texaskom Dallase. Firma vznikla v roku 2014, názov Greyhound používa od roku 1929. Zabezpečuje diaľkovú medzimestskú dopravu do stoviek destinácií v Spojených štátoch, v Kanade a v Mexiku.

Flixbus
Neprehliadnite

Majiteľ FlixBusu získal od investorov stovky miliónov dolárov na svoj ďalší rast