Nemecká Deutsche Bank nebude v budúcnosti obchodovať s americkým prezidentom Donaldom Trumpom ani s jeho spoločnosťami po útoku jeho stúpencov na americký Kapitol 6. januára. Informovali o tom noviny New York Times s odvolaním sa na zdroj z banky.

Deutsche Bank je Trumpovým najdôležitejším poskytovateľom pôžičiek. Spoločnosti Trump Organization, ktorá zastrešujúcej prezidentovu skupinu, a na ktorú v súčasnosti dohliadajú jeho synovia, poskytla úvery vo výške zhruba 340 miliónov amerických dolárov (279,54 milióna eur).

KK38 Washington - Americký prezident Donald Trump počas zhromaždenia 6. januára 2021 vo Washingtone. Demokrati v americkej Snemovni reprezentantov v pondelok 11. januára 2021 oficiálne predložili ústavnú žalobu (impeachment) voči prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Informovala o tom americká televízna stanica CNN. Demokratickí kongresmani v predloženej rezolúcií žalujú Trumpa za
Neprehliadnite

Trump vyhlásil v súvislosti s inauguráciou núdzový stav

Hovorca Deutsche Bank v utorok odmietol článok komentovať. Trump Organization na žiadosť o komentár nereagovala, ani tlačová kancelária Bieleho domu.

Christiana Rileyová, šéfka americkej divízie banky, minulý týždeň v príspevku na LinkedIn odsúdila násilie v Kapitole.

Agentúra Reuters už v novembri informovala, že Deutsche Bank hľadá spôsoby, ako ukončiť svoje vzťahy s Trumpom po voľbách v USA, pretože ju unavuje negatívna publicita v dôsledku týchto väzieb.