Nemecké spoločnosti TUI Group pribúdajú objednávky rýchlejším tempom ako pred pandémiou v roku 2019. Najväčší organizátor zájazdov na svete to uviedol v stredu.

Baleáry a Kanárske ostrovy

Najobľúbenejšie destinácie vykazujú podľa šéfa TUI Germany Marka Andryszaka dokonca dvojciferný nárast dopytu. Zvlášť veľký záujem prejavujú Nemci o španielske Baleárske a Kanárske ostrovy a o Grécko a Turecko.

EBE 31 Barcelona - Na snímke turisti po prílete na letisku v španielskej Barcelone v pondelok 7. júna 2021. Španielsko spustilo v pondelok letnú turistickú sezónu a privítalo úplne zaočkovaných návštevníkov z väčšiny krajín, ako aj európskych návštevníkov, ktorí môžu preukázať, že nie sú infikovaní koronavírusom. Krajina tiež znovu otvorila prístavy pre výletné lode. FOTO TASR/AP


Tourists arrive at Barcelona airport, Spain, Monday, June 7, 2021. Spain is trying to ramp up its tourism industry
Neprehliadnite

Toto leto Slováci s dovolenkami vyčkávajú, zahraniční turisti sú otázni

,,Preteky v doháňaní letnej dovolenky sú v plnom prúde a zdá sa, že chuť klientov cestovať stúpa každým dňom," uviedol v stredu v Hannoveri Andryszak a dodal, že rezervácie od mája prevyšujú úroveň roku 2019. Podľa agentúry DPA k tomu zhruba rok po začiatku pandémie prispievajú nižšie čísla novo nakazených koronavírusom, stúpajúci podiel očkovaných a rušenie vládnych varovaní pre cesty do mnohých krajín.

TUI rozširuje kapacity letov a lôžok vo všetkých populárnych cieľových krajinách. V lete chce ponúknuť 75 percent programu roku 2019. Do vzduchu sa chystá vyslať celú svojú zmenšenú leteckú flotilu 22 strojov.

Desať až štrnásť dní

Okrem rastu samotného dopytu sa zvyšuje aj ochota ľudí vynaložiť na dovolenku viac peňazí. Za krajšie hotely a vyššiu kategóriu služieb sú na dovolenke ochotní minúť o zhruba 25 percent viac ako v predkrízovom roku 2019, hovorí Andryszak.

Rezervujú si tiež dlhšie pobyty - namiesto obvyklých ôsmich až desiatich dní to teraz je v priemere desať až 14 dní.

TUI je vinou pandémie zadlžená. Nemecká vláda podporila spoločnosť miliardovými pôžičkami a vydaním zvláštneho dlhopisu. Firma teraz skúma, ako by si mohla zaobstarať nové peniaze na splácanie vládneho úveru.