Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok so zdesením sleduje rozpravu v parlamente k obrannej dohode s USA. Fyzicky sa schôdze nemohol zúčastniť, keďže je na oficiálnej návšteve susednej Ukrajiny. Po návrate z Kyjeva sa však plánuje do diskusie zapojiť a názorovo sa pridať k ministrovi obrany Jaroslavovi Naďovi. 

Ukrajine sa ospravedlníme

„Niekoľko týždňov trvajúca hystéria a strašenie ľudí kvôli obrannej zmluve s USA, sa premenila na besnenie opozície a extrémistov v parlamente. Už je veru ťažko medzi nimi rozoznať rozdiel. Rúbe sa hlava nehlava a nedotknuteľné už nie sú ani symboly nášho suseda, ktorý sa nachádza v ťažkej situácii. Je mi to ľúto a hanbím sa za to o to viac, že k tomu došlo práve počas mojich rokovaní v Kyjeve. Diplomatickou cestou sa ospravedlníme," napísal na sociálnej sieti minister Korčok. Minister tým narážal na vlajku Ukrajiny, ktorú obliali vodou kotlebovci. Za toto nepatričné gesto sa Kyjevu už ospravedlnil aj minister Naď. Vlajku nášho východného suseda držali pred rečníckym pultom dvaja poslanci za SaS - Jana Bittó Cigániková a Miroslav Žiak. 

Podľa slov ministra, rozprava, ktorej sme svedkami, „nemá zo strany opozície nič spoločné s normálnou a kultivovanou argumentáciou".

„Pri tejto dohode už zďaleka nejde len o ňu ale o to, či chceme, aby extrémisti za asistencie opozície otočili zahraničnopolitické smerovanie Slovenska. Presne toto sa odohráva pred našimi očami v parlamente. O to dôležitejšie je zachovať pokoj a na toto nechutné divadlo na úkor bezpečnosti a obrany našej krajiny, odpovedať jasným postojom," uzavrel minister zahraničia Ivan Korčok.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) prichádza na 54. rokovanie vlády SR v Bratislave v stredu 26. januára 2022. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Jediný, kto nás tu 20 rokov okupoval, boli vojská ZSSR riadené z Moskvy, povedal Naď