Necelých 5-tisíc kusov očkovacích látok proti novému koronavírusu od spoločnosti Moderna je už na Slovensku. TASR informáciu potvrdila hovorkyňa Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) Magdaléna Jurkemíková.

Ako priblížila, ide o 48 balení. „Každé balenie obsahuje desať liekoviek, z toho každá obsahuje desať dávok vakcíny," povedala pre TASR.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) počas minulotýždňovej tlačovej konferencie oznámil, že dodávku od spoločnosti Moderna očakávajú v stredu. Ministertvo zdravotníctva (MZ) SR v utorok (12.1.) v noci informovalo, že vakcína sa už nachádza na Slovensku. „Očkovať touto, už druhou vakcínou proti Covid-19, začneme okamžite po zaradení do systému vakcinačných centier," uviedlo.

Na Slovensko dorazila vakcína na chorobu COVID-19. Medzi prvými sa dal zaočkovať aj minister zdravotníctva Marek Krajčí.
Neprehliadnite

Krajčí: Slovensko má zakontrahovaných milión dávok vakcíny od Moderny

Doposiaľ sa na Slovensku očkovalo vakcínou od konzorcia Pfizer - BioNTech. Podľa informácií dostupných na portáli korona.gov.sk sa do pondelka (11.1.) dalo na Slovensku zaočkovať 31 785 osôb.