Riaditeľ Národného bezpečnostného úradu Roman Konečný v stredu predložil Bezpečnostnej rade Slovenskej republiky Správu o kybernetickej bezpečnosti za rok 2021. Po prvý raz v nej Národný bezpečnostný úrad zverejnil prieskum a odpočet úloh. TASR o tom informovala Kristína Garaiová z kancelárie Národného bezpečnostného úradu.

Dokument podľa Garaiovej obsahuje všeobecné hodnotenie úrovne kybernetickej bezpečnosti u prevádzkovateľov základnej služby, analýzu pokrokov aj nedostatkov v jednotlivých sektoroch a podsektoroch, stav zamestnanosti a vzdelávanie v tomto segmente či aktivity na legislatívnej aj nelegislatívnej úrovni.

Národný bezpečnostný úrad zverejnil výsledky prieskumu o kybernetickej bezpečnosti medzi verejnosťou i odpočet plnenia úloh Akčného plánu realizácie Národnej stratégie kybernetickej bezpečnosti na roky 2021 až 2025. „Údaje zozbierali príslušníci Národného bezpečnostného úradu vlastnou činnosťou, z komunikácie s partnermi doma aj v zahraničí a vo veľkej miere čerpali aj z auditných a samohodnotiacich správ jednotlivých subjektov," priblížila Garaiová.

Ďalšie dôležité správy

...
Neprehliadnite

Tenký ľad nedokonalosti zákonov v boji s dezinformáciami