S Dmitrijom Peskovom sa zhováral moderátor britskej spravodajskej televízie Sky News Mark Austin. Austin skonšatoval, že mnohí medzinárodní lídri už Rusku nedôverujú, najmä keď sa Vladimir Putin pustil do vojenskej operácie s tým, že jej cieľom je čiastočne čeliť rozširovaniu NATO vo východnej Európe.

Dmitrij Peskov na to odpovedal, že Rusko „musí obnoviť rovnováhu a my musíme prijať ďalšie opatrenia na zaistenie vlastnej bezpečnosti, pretože sme stále hlboko presvedčení, že NATO je stroj na konfrontáciu".

„Nie je to mierová aliancia. Bola prispôsobená na konfrontáciu a hlavným cieľom jej existencie je konfrontovať našu krajinu."

Na margo Švédska a Fínska, ktoré po invázii veľmi vážne uvažujú nad vstupom do NATO, Peskov reagoval, že „budeme musieť zmeniť rovnováhu situácie. Znovu opakujem, budeme musieť naše západné krídlo viac a viac zdokonaľovať, pokiaľ ide o zaistenie našej bezpečnosti."

Na otázku, či považuje sankcie voči Rusku za existenčnú hrozbu, odpovedal: „Nie: „Nie, nie, žijeme pod vplyvom sankcií už niekoľko desaťročí. A vlastne sme si na túto situáciu zvykli."

„Na tieto sankcie sme sa začali pripravovať už pred rokom. A tak sme teraz, samozrejme, vo veľmi napätej situácii, pokiaľ ide o hospodárstvo, ale naša ekonomika stále stojí na pevných nohách a máme sa celkom dobre," vysvetlil hovorca Kremľa. 

Ďalšie dôležité správy

Problém s certifikáciou Severného prúdu 2 tlačí európske ceny plynu nahor
Neprehliadnite

Peskov: Zahraniční klienti si budú musieť kupovať ruble pre platby za ruský plyn