„Tristo strán zo spisu týkajúceho sa kauzy Technopol Servis, ktoré zmizli z OS Bratislava I, sa našli,“ uviedol minister. Našli ich advokáti jednej z dotknutých strán pri nahliadnutí do iného spisu, ktorý podľa jeho slov nie je kauzálnym spisom a týka sa obchodného registra, ale aj kauzy Technopol.

„Vieme vylúčiť úmysel,“ zdôraznil minister. „Kebyže sa dôsledne všetko prekontroluje, mohli sme už vtedy nájsť zmiznutú časť spisu,“ ozrejmil. Považuje to za manažérske zlyhanie.

„Boli sme veľmi neskoro oboznámení, keďže časť spisu zmizla už v auguste. Nevyvodili sa hneď opatrenia, nepodalo sa trestné oznámenie a teraz vidím, že sa ani dôsledne neprešetrili všetky spisy, ktoré mohli byť s touto kauzou spojené,“ vysvetlil minister.

Našli stratené strany ku kauze Technopol. Gál odvolal z funkcie predsedníčku súdu

Predsedníčka súdu podľa jeho slov nepovažovala za potrebné informovať ministerstvo spravodlivosti a predsedu Krajského súdu Bratislava o zmiznutí spisu. Ozrejmil, že na vec majú rozdielny názor.

Šéf rezortu spravodlivosti povedal, že vyvodil osobnú zodpovednosť a je len otázkou dní, kedy A. Kašajová vo funkcii skončí. „Bude poverená podpredsedníčka a hneď vypíšeme výberové konanie,“ povedal v súvislosti s vedením OS.

Zákonný sudca oznámil informáciu o chýbajúcej časti spisu v kauze Technopol predsedníčke OS Bratislava I A. Kašajovej 10. októbra. Tá o dva dni neskôr vydala pokyn na rekonštrukciu spisu. Minister spravodlivosti G. Gál podal pre chýbajúcu časť spisu trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Potvrdil, že zo spisu chýbali strany 43 až 330.