Príjmy Mety v roku 2022 po prvý raz klesli. Dôvodom boli rastúca konkurencia zo strany TikToku a ekonomické otrasy. Materskej firme Facebooku sa situáciu podarilo zvrátiť. Jej príjmy v prvom kvartáli 2023 stúpli na 28,6 miliardy dolárov, čo je o 2,6 percenta viac ako pred rokom.

Podľa údajov portálu Statista stúpol v tomto období počet reklám na Facebooku, Messengeri, Instagrame či Whatsappe o 26 percent, no ich priemerná cena klesla o 17 percent.

Akcie Mety vo štvrtok po zverejnení ziskov vzrástli o 14 percent. Mark Zuckerberg si tak polepšil o desať miliárd dolárov, čím sa výška jeho majetku vyšplhala na 87,3 miliardy. V indexe miliardárov agentúry Bloomberg obsadil 12. miesto. Zakladateľ Facebooku využil situáciu, aby presadil zvýšenie investícií do umelej inteligencie či virtuálnej reality.

Infographic: Meta Returns to Growth After Challenging 2022 | Statista You will find more infographics at Statista

Ďalšie dôležité správy

KK50 archív Menlo Park - Na archívnej snímke z 9. novembra 2022 logo spoločnosti Meta v centrále spoločnosti v kalifornskom meste Menlo Park. Americký technologický koncern Meta Platforms dostal v Írsku pokutu vo výške 265 miliónov eur za porušenie zákona na ochranu údajov (GDPR) Európskej únie (EÚ).  Pokutu koncernu Meta, ktorému patria sociálne siete Facebook a Instagram rovnako ako aplikácia WhatsApp, udelila írska Komisia pre ochranu dát (DPC). FOTO TASR/AP
FILE - Meta's logo can be seen on
Neprehliadnite

Tržby Meta v prvom kvartáli prekonali očakávania, akcie firmy vyskočili o 11 percent