Národná kriminálna agentúra (NAKA) v stredu zasahuje v korupčnej kauze Mýtnik III. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Jana Tökölyová. Medzi obvinenými by mali byť podnikateľ Miroslav Výboh, bývalá šéfka Finančnej správy Lenka Wittenbergerová a bývalý štátny tajomník Radko Kuruc. Informácie priniesol portál Aktuality.sk a Denník N.

„Úrad špeciálnej prokuratúry môže potvrdiť dnešný vykonávaný zásah vo veci medializovanej pod názvom Mýtnik III. Bližšie informácie poskytneme, až keď to procesná situácia dovolí," uviedla Tökölyová.

NAKA zasahuje v hoteli Hilton.
Neprehliadnite

Úrad inšpekčnej služby odmietol trestné oznámenie ohľadom zadržania P. Brhela v akcii Mýtnik

Korupčná kauza Mýtnik, v ktorej NAKA zasahovala už dvakrát, sa týka utajovaných zmlúv na Finančnej správe SR za niekoľko desiatok miliónov eur. Medzi obvinenými v kauze v súčasnosti figuruje aj podnikateľ Jozef Brhel, bývalý riaditeľ Finančnej správy František Imrecze či IT podnikateľ Michal Suchoba. Obvinený je aj brat Jozefa Brhela - Peter Brhel, ktorý je od apríla stíhaný na slobode.

František Imrecze je obvinený aj v rámci najnovšej akcie Mýtnik III. Potvrdil to v stredu médiám jeho obhajca Miroslav Ivanovič, ktorý je, ako o tom informoval TASR, aktuálne na úkone so svojím klientom. ,,Voči môjmu klientovi vzniesli obvinenie v štyroch skutkoch. Trikrát zo zločinu podplácania vo forme pomoci a v jednom skutku tiež z prečinu podplácania vo forme pomoci. Asi sa to dá označiť ako Mýtnik III. Sú to nové skutky, ktoré sme predpokladali, keďže vychádzajú z výpovedí klienta," povedal Ivanovič. Exšéfa finančnej správy len v piatok (30. 7.) prepustili z väzby na slobodu.