Národná kriminálna agentúra momentálne zasahuje na Záhorí a aj v obci Jelenec. Policajti zadržali bývalého funkcionára Finančnej správy Ľudovíta Makóa. Spája sa s ním viacero káuz. Je obvinený z násilnej trestnej činnosti. Práve prebiehajú procesné úkony. Informuje o tom Polícia na svojej sociálnej sieti. 

Podľa televízie JOJ Makóa nenašli v jeho rodinnom dome, ale zadržali ho o niekoľko ulíc ďalej v dome družky. Bývalého šéfa Kriminálneho úradu Finančnej správy (KÚFS) Ľudovíta Makóa obvinili z vydierania. Z postu odišiel pre to, lebo stratil dôveru ministra financií Eduarda Hegera. Makó úradoval daňových kriminalistov za vlády Smeru, približne v rovnakom čase získal v Jelenci značný majetok. Píše o tom portál aktuality.sk

Bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy obvinili z obmedzovania osobnej slobody a vydierania. V rámci vyšetrovania závažnej násilnej trestnej činnosti naďalej prebiehajú zaisťovacie úkony. TASR o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) spustila na strednom Slovensku rozsiahlu akciu s názvom Plevel. Akcia súvisí s korupčnou trestnou činnosťou. Na snímke zásah NAKA pred domom bývalého žilinského krajského sudcu Pavla. P v Žiline dňa 14. septembra 2020. FOTO TASR - Erika Ďurčová
Neprehliadnite

NAKA zasahuje proti korupcii na viacerých miestach v Bratislave

K trestnej činnosti malo podľa Slivku dôjsť v rokoch 2011 až 2017. Dve osoby sú trestne stíhané za podporovanie zločineckej skupiny takáčovcov a činnosti v jej prospech. ,,V tejto súvislosti sú štyria z obvinených vrátane zadržaného Ľ. M. stíhaní za obmedzovanie osobnej slobody a Ľ. M. aj za vydieranie. V tejto časti vyšetrovania ide o trestnú činnosť z roku 2011," hovorí Slivka. Vyšetrovateľ objasňuje aj ďalšiu činnosť Ľudovíta M. Polícia preto žiada o kontaktovanie prípadných poškodených a podanie svedectva.