Národná kriminálna agentúra (NAKA) aktuálne zasahuje v rámci akcie Mýtnik II. Obvinila šesť osôb z trestných činov legalizácie príjmu z trestnej činnosti, korupcie a machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe. TASR to potvrdil hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Zásah má súvisieť s obstarávaním IT systému pre finančnú správu. V tejto súvislosti sú už obvinení podnikateľ Michal Suchoba a aj bývalý šéf finančnej správy František Imrecze.

Brhel
Neprehliadnite

Podnikateľ Jozef Brhel z akcie Mýtnik zostáva vo väzbe

Zadržané boli dve osoby. Televízia TA3 informovala, že jednou z nich by mal byť podpredseda predstavenstva MH Manažment Andrej Holák. Holák v minulosti pôsobil ako podpredseda Úradu pre verejné obstarávanie. V minulosti bol taktiež členom strany Smer-SD. V roku 2013 však zo strany odišiel.

„Úrad špeciálnej prokuratúry môže potvrdiť, že v súčasnosti sa v danej trestnej veci vykonávajú nevyhnutné procesné úkony," povedal hovorca Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibor Skladan. Dodal, že prokuratúra poskytne bližšie informácie, keď to procesná situácia dovolí.

„Národná kriminálna agentúra aktuálne vykonáva procesné úkony v rámci policajnej akcie s krycím názvom Mýtnik II,“ spresnil Slivka s tým, že viac informácií v tomto štádiu vyšetrovania nie je možné poskytnúť.

PODNIKATEĽ SUCHOBA
Čelí obvineniu v kauze Mýtnik.
Ušiel zo Slovenska a zadržali ho až
v Spojených arabských emirátoch.
Neprehliadnite

Obvinený podnikateľ Michal Suchoba sa vrátil z Emirátov. Má absolvovať výsluch na NAKA

V rámci kauzy Mýtnik je od januára okrem iných obvinený exšéf finančnej správy František Imrecze, podnikateľ Jozef Brhel, jeho brat Peter Brhel či bývalý šéf IT sekcie finančnej správy Milan Grega. Ich obvinenia sa podľa polície týkajú trestnej činnosti súvisiacej s machináciami pri verejnom obstarávaní a korupciou.