Národná kriminálna agentúra (NAKA) vyšetruje zmluvy o poskytovaní právnych služieb, v ktorých sa dohodla podielová odmena za viac ako 1,6 milióna eur. Vyplatiť ju mal Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) advokátke v spore s Philotale Investments LTD. Pre TASR to uviedol hovorca Prezídia Policajného zbor Michal Slivka.

Na snímke nezaradení poslanci NR SR zľava Peter Žiga a Erik Tomáš počas zasadnutia 18. schôdze parlamentu 25. novembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

NAKA zasahuje vo firme exministra hospodárstva Petra Žigu

„Priebežne sú vykonávané úkony a opatrenia smerujúce k náležitému zisteniu skutkového stavu veci v rozsahu nevyhnutnom pre rozhodnutie," povedal Slivka. Dodal, že vzhľadom na prebiehajúce procesné úkony nie je v súčasnosti vhodné informovať o stave konania.

K vyplateniu odmeny malo dôjsť za bývalého vedenia ministerstva životného prostredia. Odmenu mala dostať advokátka E. S., ktorá SVP poskytovala právne služby v spore s Philotale Investments LTD proti štátnym podnikom SVP a Vodohospodárska výstavba. Spor sa mal týkať zaplatenia náhrady škody 32 miliónov eur. Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) sa preto minulý rok obrátil na NAKA.