Národná kriminálna agentúra zasahovala v utorok ráno na viacerých miestach Slovenska a obvinila až 12 ľudí z prostredia polície či finančnej správy. Sedem ľudí polícia stíha aj za zločin založenia zločineckej skupiny. Informuje spravodajský web Aktuality.sk

Polícia pre TASR potvrdila, že v utorok obvinila 12 osôb z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a korupcie. Štyri osoby zadržala, informovala vedúca oddelenia komunikácie odboru komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová.

Obvinené osoby podľa A. Dobiášovej pôsobili v rôznych štátnych inštitúciách. ,,Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je možné poskytnúť viac informácií," poznamenala.

Obvinenie aj pre Slobodníka

Policajti mali podľa spravodajského webu zadržať Martina Zmeka, bývalého funkcionára daňových kriminalistov. Ten skončil vo funkcii minulý rok v novembri po tom, ako sa novinári začali zaujímať o jeho majekty a poslali otázky Finančnej správe.

Obvinenie podľa portálu pribudlo bývalým policajtom Bernardovi Slobodníkovi a Vladimírovi Bistákovi, ale aj bývalému šéfovi inšpektorátu práce v Nitre Róbertovi Bullovi. Obvineniu bude čeliť aj syn bývalého starostu obce Dolný Chotár František Dora mladší.

Bulla a Bödör

Ako spravodajský portál dodáva, Róbert Bulla je v Nitre ,,známy pojem", keďže v minulosti bol podozrivý z ,,upratania" prípadu korupcie pri kontrole zamestnanca. Bývalý šéf inšpektorov práce sa podľa portálu pozná s  Norbertom Bödörom i Ľudovítom Makóom.

R. Bulla pre webový portál uviedol, že s N. Bödörom neudržiava osobná vzťah a s Ľ. Makóa poznal ešte pred nástupom do funkcie na Kriminálnom úrade Finančnej správy (KÚFS). 

Správu aktualizujeme

Ďalšie dôležité správy

polícia, NAKA
Neprehliadnite

Kišš bude prvým viceprezidentom polície a NAKA povedie Daňko