Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala päť osôb a zaistila luxusné autá v rámci protidrogovej akcie s krycím názvom Golem. Podozrivé osoby mali pôsobiť najmä v Seredi a jej okolí. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Vykonali sme štyri domové prehliadky a päť prehliadok iných priestorov. Okrem iného sme zaistili aj vozidlá, ako Porsche Panamera, Mercedes Benz CLS a BMW 5,“ uviedla polícia. Dodáva, že podozriví strávili noc v cele policajného zaistenia. Vyšetrovateľ s nimi pokračuje v úkonoch trestného konania.

Na snímke eskorta privádza bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta M. na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Banskej Bystrici v sobotu 19. septembra 2020.  Vo štvrtok 17. septembra Ľudovíta M. polícia zatkla v rámci akcie s názvom Boží mlyn pre podozrenia, že sa ako člen organizovanej skupiny v roku 2011 zúčastňoval na vydieraní a obmedzovaní osobnej slobody. Špecializovaný trestný súd dnes rozhoduje o jeho väzobnom stíhaní. FOTO TASR - Ján Krošlák
Neprehliadnite

Šéf NAKA vylučuje, žeby poskytol informácie o odpočúvaní Ľudovíta Makóa

„Vzhľadom na prebiehajúce úkony v tejto chvíli viac informácií nie je možné poskytnúť,“ podotkli policajti.