Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil guvernéra Národnej banky Slovenska a exministra financií Petra Kažimíra z prečinu podplácania. Potvrdil to jeho právny zástupca Ondrej Mularčík, upozornil na to Denník N. Mularčík zároveň informoval, že guvernér sa necíti byť vinný a podá sťažnosť.

„Toto vznesenie považujeme za nerešpektovanie rozhodnutia generálneho prokurátora, ktorý zrušil pôvodné obvinenie,“ reagoval právny zástupca guvernéra NBS. Priblížil, že obvinenie vzniesli na tom istom skutkovom základe ako pred rokom. „Pán guvernér sa necíti byť vinný, v lehote podá sťažnosť voči uzneseniu,“ doplnil Mularčík.

Guvernérovi NBS zrušila Generálna prokuratúra SR v júni tohto roka obvinenie z prečinu podplácania. Vtedy upozornila, že obvinenie vzniesol prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry iba na základe výpovedí jediného spolupracujúceho obvineného, bývalého prezidenta finančnej správy Františka Imreczeho. Na jeho zrušenie využila postup podľa paragrafu 363 Trestného poriadku.

Ďalšie dôležité správy

Diskusná relácia
Neprehliadnite

Vyšetrovateľ NAKA obvinil Rudolfa Kusého pre prijímanie úplatku