N. Bödör prišiel na políciu s tým, že chce spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní. Policajtov, aj prokuratúru prekvapilo, ako je možné, že o svojom zadržaní vedel, píše Denník N.

Podľa podozrení sa mal aj N. Bödör podieľať na sledovaní viacerých slovenských novinárov. N. Bödör Denníku N povedal, že na políciu prišiel sám. Hovorí však, že nie preto, že by mal informácie z vyšetrovacieho tímu o tom, že ho idú zadržať. To, že išiel sám od seba na políciu, nepovažuje za neštandardné. Tvrdil, že o vražde nič nevie, ani o sledovaní novinárov.

Prokuratúra na otázky o úniku informácií a z čoho je podozrivý N. Bödör neodpovedala.

Aktualizované: 16:00 Medializované informácie o vypočúvaní Norberta Bödöra sa podľa polície nezakladajú „úplne na pravde.“ Policajný prezident Milan Lučanský zároveň avizuje opatrenia na zabránenie úniku informácii.

„V prípade publikovaných informácií sa domnievame, že ide o informácie, ktoré niekto podsúva v snahe mariť vyšetrovanie, nakoľko sa úplne nezakladajú na pravde,“ uviedol hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

Doplnil, že na návrh policajného prezidenta budú prijaté ďalšie opatrenia, ktoré majú zamedziť prípadnému úniku akýchkoľvek informácii z prebiehajúceho vyšetrovania.