Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahuje od skorého rána, vykonáva akciu Judáš. Trestná činnosť sa má týkať korupcie, pričom jedna z osôb je obvinená aj z ohrozovania dôvernej a vyhradenej skutočnosti a vydierania a ďalšia osoba je obvinená aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. „Ide o osoby, ktoré v minulosti pôsobili, a niektoré stále aj pôsobia na vysokých funkciách Policajného zboru, SIS a Kriminálneho úradu finančnej správy," približuje polícia. Podľa vyšetrovateľa sa obvinené osoby dopúšťali trestnej činnosti dlhodobo a minimálne v ôsmich skutkoch. Bližšie informácie poskytne polícia, keď jej to procesná situácia dovolí.  NAKA v rámci akcie Judáš obvinila osem osôb a zadržala zatiaľ šesť osôb. TASR o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru (PZ) Michal Slivka.

Podľa portálu noviny.sk zadržali bývalého riaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností ministerstva vnútra Jozefa Reháka a Borisa Beňu, námestníka riaditeľa SIS. Podľa informácií Denníka N, zatkla polícia bývalého šéfa kontrarozviedky SIS Petra Gašparoviča a Daniela Čecha, bývalého viceprezidenta finančnej správy.  Podľa zistení TV JOJ zadržať plánovali aj bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského, ten je však v zahraničí.

Prevoz exšéfa polície Tibora Gašpara na Špecializovaný trestný súd v Pezinku, kde sudca v nedeľu 8. novembra 2020 rozhodol o jeho vzatí do väzby.
Neprehliadnite

Akcia Očistec: Konanie organizovanej skupiny oslabí dôveru ľudí v štát, hovorí sudca

Národná kriminálna agentúra v rámci akcie Očistec zadržala koncom októbra viacerých policajných exfunkcionárov, vrátane bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara, či exriaditeľa NAKA Petra Hraška. Skupina okolo nitrianskeho podnikateľa a väzobne stíhaného Norberta Bödöra mala pozostávať z 13 obvinených. 

Na snímke bývalý vysokopostavený policajný funkcionár Bernard Slobodník na Úrade špeciálnej prokuratóry v Pezinku.
Neprehliadnite

Akcia Očistec: Slobodník si prilepšoval z úplatkov aj desiatimi tisícmi mesačne, teraz spieva