Deutsche Post, ktorá je najväčšou európskou poštovou a doručovateľskou spoločnosťou, zaznamenala v uplynulom roku 2020 rekordné príjmy. Podľa predbežných údajov zisk Deutsche Post pred úrokmi a zdanením (EBIT) za rok 2020 dosiahol rekordných 4,84 miliardy eur. Prekonal tak prognózy analytikov, ktorí očakávali EBIT v pásme 4,1 až 4,4 miliardy eur.

Vďaka svojej širokej ponuke logistických služieb skupina profitovala z nárastu globálneho elektronického obchodu a jej konsolidované tržby stúpli o 5 percent na 66,8 miliardy eur v roku 2020. Dynamický nárast objemov zásielok sa počas vianočnej sezóny ešte zrýchlil. „Mali sme perfektný záver roka," uviedla finančná riaditeľka Melanie Kreisová a dodala, že rekordný hotovostný tok umožní spoločnosti investovať viac do budúceho rastu.

Na snímke minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal (Sme rodina) prichádza na 66. rokovanie vlády SR v Bratislave 13. januára 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Slovenskú poštu zachraňujeme, musíme ju pripraviť na digitálnu dobu, uviedol Doležal

Posun k nákupom on-line sa počas pandémie zrýchlil, pretože ľudia sú nútení zostať doma a veľa obchodov sa zatvára alebo krachuje. Dopyt bol najsilnejší pred Vianocami, pretože spotrebiteľov zasiahli obnovené blokády. A firmy v závere roka posielajú viac tovaru a dokumentov, uviedla nemecká spoločnosť.

Tento trend v oblasti zásielok sa ešte nejaký čas udrží v dôsledku sociálneho dištancovania a blokád počas pandémie. Na základe doterajšieho pozitívneho vývoja skupina zvýšila svoj strednodobý výhľad a očakáva, že jej EBIT v roku 2021 stúpne na približne 5,4 miliardy eur. Deutsche Post zverejní kompletné výsledky za minulý rok 9. marca, keď poskytne aj podrobnejší výhľad na tento rok.