Spoločnosť Tiffany potvrdila, že dostala od najväčšieho svetového výrobcu luxusného tovaru nevyžiadaný návrh na kúpu vo výške 120 dolárov na akciu. Klenotnícka firma zároveň odporučila akcionárom, aby nepodnikali žiadne kroky a dodala, že jej predstavenstvo ponuku vyhodnocuje.

Spoločnosť LVMH predložila prvotnú ponuku už 15. októbra, keď predstavovala približne 33-percentnú prémiu k cene akcií Tiffany na trhu na záver predchádzajúceho obchodného dňa, informovali zdroje oboznámené so záležitosťou. Neexistuje žiadna záruka, že predbežné rozhovory povedú k dohode, uviedol módny gigant LVMH vo vyhlásení.

Ikonická značka

Dohoda by priniesla francúzskej spoločnosti väčší prístup k americkým zákazníkom a zároveň by získala ikonickú, 182 rokov starú značku, ktorú preslávil aj film Raňajky u Tiffanyho.

Pridanie ďalšej značky do bohatého portfólia známych mien, ktoré okrem Louis Vuitton, Moët a Hennessy zahŕňajú napríklad Bulgari, Fendi, Christian Dior, Givenchy, či hodinky Hublot alebo šampanské Dom Perignon a Veuve Cliquot by francúzskemu gigantovi pomohlo lepšie konkurovať americkej firme Richemont, majiteľovi značky Cartier.

Šperky sú jedným z mála segmentov luxusného odvetvia, v ktorom LVMH nie je lídrom. Aj Tiffany by sa stala silnejším konkurentom ako súčasť skupiny LVMH.

Vedie ju najbohatší Francúz

Kontrolný podiel v spoločnosti LVMH so sídlom v Paríži má rodina  Arnaultovcov a vedie ju najbohatší Francúz Bernard Arnault. Spoločnosť Tiffany sídli v New Yorku a je po celom svete známa drahými diamantovými zásnubnými prsteňmi.

Navrhovaná suma za prevzatie je vyššia ako sedem miliárd dolárov, ktorú LVMH zaplatil za zvyšný podiel v spoločnosti Christian Dior v roku 2017. Pre 70-ročného B. Arnaulta by to bola jeho prvá veľká transakcia od nákupu luxusného hotelového reťazca Belmond v minulom roku, a potenciálne jedna z najväčších ponúk zo strany európskej spoločnosti v roku 2019.