Na pôde najväčšej IT firmy na východe Slovenska nebude zabezpečené odberné miesto, drvivá väčšina jej zamestnancov pracuje z domu. Pre TASR to za Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia v Košiciach povedal Juraj Probala. ,,Už koncom februára sme postupne začali presúvať takmer 4-tisíc ľudí z firemných priestorov na home office," povedal s tým, že firma prácu z domu podporuje a na permanentnom home office funguje od marca.

Všetci zamestnanci Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia bežne pracujú v Košiciach, kde má firma v prenájme tri budovy. V týchto priestoroch sa podľa Probalu v súčasnosti zdržiava minimum ľudí. Pracovisko navštevujú približne dve percentá zamestnancov spoločnosti, keďže si to vyžadujte povaha ich práce. ,,Pre týchto zamestnancov sme zabezpečili meranie teploty prostredníctvom termokamier pri vstupe do firemných priestorov, samozrejmá je dezinfekcia rúk aj priestorov či nosenie rúšok," dodal.

Oravský producent ferozliatin na výrobu ocele, spoločnosť OFZ, má v súvislosti s pilotným testovaním na ochorenie COVID-19 značný výpadok zamestnancov. V noci zo soboty 24. októbra 2020 na nedeľu nenastúpilo do práce 60 percent pracovníkov kritických stredísk. Uviedol to výkonný riaditeľ OFZ Branislav Klocok. Na snímke závod spoločnosti OFZ v Oravskom Podzámku,  okres Dolný Kubín, v nedeľu 25. októbra 2020. FOTO TASR - Erika Ďurčová
Neprehliadnite

Firmy majú niekoľko možností, ako postupovať, ak zamestnanec odmietne testovanie

Vzhľadom na to, že drvivá väčšina pracovníkov využíva home office, svojich zamestnancov netestujú. Koncern Deutsche Telekom má podľa Probalu pripravené plány v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu a rôznymi situáciami. ,,V našej spoločnosti máme lokálny Business Continuity Management (BCM) tím, ktorý koordinuje aktivity už od marca tohto roka. Vďaka koordinácii BCM tímu máme prehľad nad celou situáciou v našej spoločnosti," doplnil.