Najstaršia Putinova dcéra ponúkla svetu svoj pohľad na vojnu, ktorú na Ukrajine vedie jej otec, píše Newsweek.

Štátne tajomstvo

Aj keď jej totožnosť, ktorá je pomaly pokladaná za ruské štátne tajomstvo, nikto nikdy nepotvrdil, s najväčšou pravdepodobnosťou ide o Putinovu najstaršiu dcéru, 37-ročnú detskú endokrinologičku Mariju Voroncovovú.

Totožnosť nie je istá

Šéfredaktor protikremeľskej webovej stránky Repulic Dmitrij Kolezov uviedol, že má k dispozícii screenshoty Voroncovovej príspevkov na Telegrame. Tie uverejnila v rámci diskusnej skupiny približne 170 absolventov Lekárskej fakulty Moskovskej štátnej univerzity. Kolezov však zároveň pripomína, že nemá „100-percentnú istotu“, že ide o Putinovu dcéru.

Zdroje zvnútra skupiny však Kolezovovi potvrdili, že skutočne ide o dcéru šéfa Kremľa, o čom svedčia aj jej biografické údaje zverejnené na stránke, kde si zvolila niku „Marija V“.

Rusko sa musí brániť

„Nikto na Západe nepotrebuje, aby naša krajina prosperovala. Vždy robili všetko preto, aby k tomu nedošlo. A budú to robiť aj naďalej,“ napísala v jednom zo svojich postov Marija V, ktorá podľa Kolezova „priamo neschvaľuje“ vojnu na Ukrajine, len súhlasí s naratívom Kremľa, že „Rusko nie je agresor, ale obeť, ktorá sa musí brániť“.

Nemožno viniť len Putina

V priebehu diskusií o ruskej vojne na Ukrajine sa údajná Putinova dcéra zmieňuje aj o tom, že vojny rozpútavajú aj Spojené štáty. Keď v konverzácii prišla reč na osobnú zodpovednosť ruského prezidenta, napísala: „To je naivné... zvaľovať vinu a robiť zodpovedným jedného človeka, je ako upínať svoju vieru na jedinú osobu, ako na cára,“ napísala Marija V. „Nie sme ako tí Nemci v 30. rokoch, skôr ako tí, ktorých vyhnali,“ dodala.

Často lietajúca dcéra

Názory údajnej Putinovej najstaršej dcéry sa objavili v čase, keď sa zistilo, že prezidentova druhá dcéra Jekaterina Tichonovová absolvovala medzi rokmi 2017-19 celkovo 50 letov medzi Moskvou a Mníchovom.

V bavorskej metropole sa totiž podľa týždenníka Der Spiegel mala stretávať so svojím údajným partnerom a vtedajším sólistom mníchovského baletu Igorom Zelenským.

Ďalšie dôležité správy

Vladimir Putin
Neprehliadnite

Putin je vážne chorý, tvrdí bývalý špión, ktorý vytvoril kontroverznú dokumentáciu o Trumpovi