V okrese Galanta bola v septembri najnižšia miera evidovanej nezamestnanosti zo všetkých okresov na Slovensku, a to 3,75 percent. Druhú najnižšiu mieru evidovanej nezamestnanosti na úrovni 4,01 percent evidoval okres Piešťany.

Nasleduje okres Bratislava V (Petržalka) s mierou nezamestnanosti 4,27 percent, okres Hlohovec so 4,34-percentnou mierou nezamestnanosti a okres Trnava, kde miera evidovanej nezamestnanosti v septembri dosiahla 4,42 percent. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Naopak, miera evidovanej nezamestnanosti bola na konci septembra tohto roka vyššia ako 20 percent v štyroch okresoch na Slovensku. Ide o okresy Rimavská Sobota, Revúca, Rožňava a Kežmarok. Z týchto okresov sa dva nachádzajú v Banskobystrickom kraji a po jednom v Prešovskom a v Košickom kraji.

Rekordérom je stále Rimavská Sobota

Najvyššiu mieru nezamestnanosti zo všetkých okresov na Slovensku má dlhodobo okres Rimavská Sobota. Na konci minulého mesiaca v ňom miera nezamestnanosti dosiahla 25,39 percent.

Nasleduje okres Revúca, kde miera nezamestnanosti ku koncu septembra tohto roka predstavovala 22,86 percenta. Tretí najhorší v miere nezamestnanosti je okres Rožňava. V ňom bola miera nezamestnanosti 21,31 percent. Okres Kežmarok vykázal ku koncu minulého mesiaca mieru nezamestnanosti 21,15 %. 

Najnižšia nezamestnanosť od januára 2009

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla na konci septembra tohto roka 9,42 percent. Zostala tak na najnižšej úrovni od januára 2009, kedy predstavovala 9,03 percent. Tretí mesiac po sebe sa pritom miera evidovanej nezamestnanosti medzimesačne znížila o 0,01 percentuálneho bodu.

Medziročne bola miera nezamestnanosti v septembri nižšia o 1,96 percentuálneho bodu. Úrady práce evidovali na konci minulého mesiaca 255 919 disponibilných uchádzačov o zamestnanie. Oproti koncu augusta tohto roka ide o pokles o 352 ľudí. Medziročne počet uchádzačov, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce, klesol o 51 135 osôb.