Pánske parfumy už dávno nie sú používané len na prebitie nepríjemných telesných pachov alebo potu. Hovorí sa, že parfumy šíria vibrácie, imidž a auru nositeľa. Je to prvok, ktorý možno použiť na odlíšenie sa na základe vlastnej jedinečnej osobnosti. Vôňa je vrcholom osobného štýlu muža!

S nárastom módnych trendov a zavedením širokej škály esenciálnych olejov sa počet parfumov a ich autenticita drasticky zmenili. Na výber je PRÍLIŠ veľa možností! Pre mužov tradičné kolínske vody dopĺňajú aj parfémové (Eau de Parfum) či dokonca ľahšie toaletné vody (Eau de Toilette). Existujú pánske voňavky pre každú sezónu, každú príležitosť a každú inú situáciu, akú si viete predstaviť. Aké sú však tie najmužnejšie?

Tu je zopár našich tipov na tie najpopulárnejšie mužné vône, s ktorými určite nestúpite vedľa:

  1. Montblanc Explorer Eau de Cologne od značky Montblanc: Explorer je pánska kolínska voda vytvorená pre muža, ktorý má chuť na dobrodružstvo, s akordmi jantáru, citrusov a sviežich lesov. Nastriekajte a vychutnajte si úvodné tóny ružového korenia, bergamotu a šalvie. Nasleduje zemitý srdcový akord vetiveru a kože... Zmyselná a ľahká, táto vôňa je ideálna na vašu ďalšiu večeru alebo rande.
  2.  Toy Boy je nová exkluzívna vôňa od Moschino, ktorá reinterpretuje eleganciu s nádychom irónie. Prihovára sa k jedinečnému, dynamickému, nadšenému a vášnivému mužovi, ktorý sa však nebojí odhaliť svoju nežnejšiu a hravejšiu stránku. Toy Boy je vzrušujúca hra nekonečných myšlienok hľadajúcich prehodnotenie a oslobodenie.
  3.  Paco Rabanne 1 Million vône pre mužov - Táto vôňa sa objavuje s intenzívnymi tónmi krvavej mandarínky, grapefruitu a osviežujúcej mäty, prechádzajúcimi do zmyselných tónov škorice a ruže a do pižmovej vône ambry, kože a pačuli. Parfúm je navrhnutý tak, aby zvádzal, inšpiruje k životu odvážnej hry, zvyšuje vašu prirodzenú túžbu a zmysel dopriať si.
  4.  Mužná a sebavedomá, nová Eau de Parfum Versace Eros je vôňa pre odvážneho, vášnivého muža. Zmyselná vôňa spája drevité, orientálne a svieže tóny a vytvára silný parfum, ktorý evokuje Erosa - boha lásky. Nová vôňa je prezentovaná v modro-zlatom geometrickom flakóne s hmatovými detailmi Medusa a Greca.
  5.  Acqua Di Giò Profumo je sofistikovaná vôňa zrodená zo sopečnej horniny a hlbokých vôd oceánu. Svieži bergamot a morské akordy sú spárované s hlbokou, podmanivou žiarou kadidla – inšpiratívneho a zvodného bohatého materiálu, ktorý vytvára hlboko intenzívnu a dobrodružnú aromatickú vôňu.
  6. Aktualizujte svoju charakteristickú vôňu objavením mužnosti - parfémy Abercrombie & Fitch sú vytvorené tak, aby hovorili o vašom osobnom štýle. Doplňte obľúbené tričká a džínsy jednou z najnezameniteľnejších vôní na svete: Abercrombie & Fitch Fierce. Obsahuje neodolateľnú zmes morského vánku, santalového dreva a zmyselných tónov pižmového dreva.

Výber parfumu je vecou osobného vkusu a preferencií. Vôní pre mužov je naozaj nepreberné množstvo a pre každý typ osobností sa hodí iná. Azda vás naše tipy inšpirujú a objavíte pre seba tú svoju.