Japonské mestá Tokio a Osaka vyradila z popredných miest nízka inflácia. Pritom ešte v roku 2013 bol život v Tokiu najnákladnejší. Za posledný rok sa Tokio prepadlo o sedem priečok na 11. pozíciu. Do prvej desiatky sa dostalo Sydney, ktoré sa posunulo o štyri priečky na desiate miesto, a vyššie postúpili tiež Oslo, Ženeva, Zürich a Kodaň.

Zásadnou príčinou týchto posunov je menová fluktuácia. Kvôli slabému doláru nie je medzi prvými desiatimi žiadne mesto USA. Najvyššie z nich je 13. New York a 14. Los Angeles, ktoré sa prepadli z minuloročnej deviatej, respektíve 11. pozície.

Na rozdiel od dolára, ktorý vlani oslabil voči všetkým desiatim popredným menám, euro sa posilnilo o 14 percent. Napriek tomu je z eurozóny v prvej desiatke len Paríž, kde pomer ceny a hodnoty porovnateľný s inými európskymi mestami ponúka len alkohol, tabak a doprava.

Jediným zástupcom Blízkeho východu je medzi najdrahšími mestami Tel Aviv. Správa upozorňuje na dopravu, ktorá je tam o 79 percent drahšia ako v New Yorku.

Hoci je Ázia oblasťou najdrahších miest na svete, sú tam tiež niektoré z najlacnejších - indický Bengaluru, Chennai a Dillí a pakistanský Karáčí. Tento rok sa k nim pridali sýrsky Damask a venezuelský Caracas.