Slovenská spoločnosť Exponea patrí medzi najrýchlejšie rastúce softvérové firmy na svete. Využíva dátovú analytiku a pomáha pri marketingovej automatizácii. Podľa slov firmy dokážu svojím riešením navýšiť objednávky ich klientov až o 20 percent.

Hoci sa strata Exponey na Slovensku každým rokom výrazne zvyšuje, tržby jej, naopak, rastú a v utorok spoločnosť oznámila, že novým väčšinovým vlastníkom bude americká softvérová spoločnosť Bloomreach. Podľa zástupcov spoločnosti síce zisky nerastú, no najmä kvôli tomu, že všetky zarobené peniaze a aj nový investičný kapitál Exponea sa investuje do vývoja a marketingu

Nový majiteľ Expoeny Bloomreach je lídrom v oblasti „commerce experience“ a jej produkty využívajú značky predstavujúce 25 percent elektronického obchodu v USA a Veľkej Británii.

Akvizíciu TRENDu potvrdili zdroje priamo z prostredia Exponey. Americký Bloomreach súčasne oznámil veľkú investíciu v hodnote 150 miliónov amerických dolárov od fondu Sixth Street Growth. Tá je globálnou investičnou spoločnosťou s viac ako 50 miliardami dolárov v správe aktív a viazaného kapitálu. Sumu, za ktorú bola Exponea predaná, nezverejnili.

Americký jednorožec

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa