Minister zdravotníctva Marek Krajčí v súvislosti s koronavírusom čelí ostrej kritike. Ako uviedol portál Plus Jeden deň, v posledných hodinách minister priznáva, že situácia nie je ľahká. „Pravdepodobne mi nikto z vás nezávidí túto situáciu. Keď ma budete veľmi lámať, aby som to vzdal, tak som na krajíčku. Keď nebudem mať podporu od svojich kolegov, od pána premiéra a od verejnosti, tak ma tu naozaj nič nedrží. Zatiaľ urobím maximum, čo viem,“ povedal Krajčí.  

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO)
Neprehliadnite

Diletantstvo a arogancia ministra Krajčího ohrozujú zdravotnú starostlivosť pre 40 % populácie

Premiér Igor Matovič dodal, že minister zdravotníctva má jeho plnú dôveru, ale v prípade radikálneho zhoršenia situácie, by vyvodil dôsledky. Z prostredia okolo Matoviča sa podľa informácií Plus Jeden Deň hovorí, že by ministra mohla nahradiť exministerka zdravotníctva Andrea Kalavská. Tá však túto informáciu nepotvrdila s tým, že to prvýkrát počuje od novinárov.

Na snímke minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO) prichádza na 36. rokovanie vlády SR 9. septembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Aktuálna situácia na Slovensku sa postupne zhoršuje, tvrdí Krajčí

Igor Matovič pre Plus Jeden Deň povedal, že nad výmenou Mareka Krajčího nikdy neuvažoval. „Zdedil rezort totálne rozkradnutý a zdecimovaný Ficovými a Pellegriniho ľudmi. Má momentálne zďaleka najťažšiu prácu zo všetkých ministrov a v tomto čase potrebuje skôr našu podporu ako trápne špekulácie o jeho odchode. Vyčítať mu, že pri raste pozitívnych o 3-tisíc percent voči priemeru z prvej vlny, ide hygiena nadoraz, môže len ten, kto sa veci vobec nerozumie,“ povedal premiér.