Slovenského diplomata Františka Ružičku v pondelok zvolili za predsedu Výkonného výboru OECD, klubu hospodársky najvyspelejších krajín sveta. Slovensko tak získalo post predsedu najvýznamnejšieho zo stálych výborov tejto organizácie. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na sociálnej sieti.

Významný post získalo Slovensko prvýkrát

Slovensko tak po prvý raz v histórii „získalo post predsedu najvýznamnejšieho výboru tejto organizácie, ktorý je zodpovedný za prípravu materiálov a dosiahnutie konsenzu medzi krajinami v bodoch, ktoré sú následne predkladané Rade – najvyššiemu rozhodovaciemu orgánu OECD," priblížil rezort. Funkčné obdobie bude od 1. januára 2022. Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) na sociálnej sieti poprial Ružičkovi veľa úspechov na jeho misii.

Paríž
Neprehliadnite

Krajiny sa dohodli na minimálnej dani pre nadnárodné firmy, informovala OECD

OECD pomohlo Slovensku do európskych štruktúr

Slovensko je členom OECD už 21 rokov, pričom členstvo krajine pomohlo pri transformácii centrálne orientovaného hospodárstva, ako aj jednotlivých sektorových politík. „Vďaka tomu sme sa rýchlejšie približovali k štandardom EÚ, čo viedlo k uľahčeniu integrácie Slovenska do európskych a transatlantických štruktúr," vysvetlilo ministerstvo zahraničných vecí.