Rezort zahraničia odporúča necestovať slovenským občanom do určitých oblastí Bieloruska. Informuje o tom na svojom webe.

„Vzhľadom na bezpečnostnú situáciu na Ukrajine odporúča občanom Slovenskej republiky necestovať do Gomelskej a Brestskej pohraničnej oblasti a obmedziť cestovanie na územie Bieloruska len na nevyhnutné cesty," priblížilo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí.

Nepredvídateľná situácia

Upozorňuje, že bezpečnostná situácia v prihraničných oblastiach Bieloruska s Ukrajinou je nepredvídateľná a môže sa veľmi rýchlo meniť. Slovákom nachádzajúcim sa v Bielorusku preto odporúča nezúčastňovať sa na protestných akciách a nezdržiavať sa na miestach, kde sa zhromažďuje veľký počet ľudí.

Rezort diplomacie radí slovenským občanom, aby v prípade cestovania do Bieloruska využili možnosť dobrovoľnej registrácie na webovej stránke ministerstva alebo v aplikácii Svetobežka.

Ďalšie dôležité správy

WA 46 Moskva - Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko (vľavo) a ruský prezident Vladimir Putin si podávajú ruky po spoločnej tlačovej konferencii v Moskve v piatok 18. februára 2022. FOTO TASR/APRussian President Vladimir Putin, right, and Belarusian President Alexander Lukashenko shake hands after a joint news conference following their talks in the Kremlin in Moscow, Russia, Friday, Feb. 18, 2022. (Sergei Guneyev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)
Neprehliadnite

Európska únia vyzýva Bielorusko, aby sa nezapojilo do útoku voči Ukrajine