Nemocnice čoskoro dostanú peniaze za náklady v súvislosti so zvýšenými výdavkami spojenými s pandémiou nového koronavírusu. Má ísť o sumu 306 960,66 eura. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

„Čo sa týka covidových výdavkov zo strany nemocníc, ministerstvo zdravotníctva ubezpečuje, že všetky budú uhradené," uviedla s tým, že rezort zdravotníctva požiadal 3. novembra Ministerstvo financií o rozpočtové opatrenie na povolené prekročenie limitu výdavkov na úhradu nákladov opatrení hospodárskej mobilizácie v súvislosti s vyhlásenou mimoriadnou situáciou na zabezpečenie riešenia nového koronavírusu.

Šéf Asociácie nemocníc Slovenska a riaditeľ bardejovskej nemocnice Marián Petko v pondelok (15. novembra) uviedol, že nemocnice nemajú uhrádzanú starostlivosť súvisiacu s ochorením covid-19 od júna.

Na snímke v popredí prezidentka Asociácie na ochranu práv pancientov SR Mária Lévyová počas tlačovej konferencie k reforme nemocníc 29. septembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Neprehliadnite

Nemocnice, poisťovne i pacienti chcú pre sektor viac peňazí, spísali memorandum