Vesmírna spoločnosť SpaceX amerického podnikateľa Elona Muska postaví novú továreň v americkom štáte Texas. Budú sa tam vyrábať satelity siete Starlink, ktorá má v budúcnosti umožniť prístup k internetu odkiaľkoľvek na Zemi. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.

Musk vedie niekoľko futuristických spoločností - vedľa automobilky Tesla ešte neurotechnologickú spoločnosť Neuralink a firmu Boring, ktorá sa zaoberá budovaním infraštruktúry. V decembri svoju pozornosť presunul z Kalifornie do Texasu, kde buduje novú továreň Tesly a teraz zrejme dôjde aj na novú továreň SpaceX.

„Postavím v Texase mesto Starbase," napísal Musk na Twitteri. V pracovnom inzeráte, v ktorom Starlink hľadá inžiniera, spoločnosť uviedla, že ide o zlomový projekt v „novej, najmodernejšej" továrni v texaskej metropole Austin.

Elon Musk
Neprehliadnite

Muskova firma SpaceX získala od investorov 850 miliónov dolárov

Musk už skôr uviedol, že Starlink, ktorý teraz sídli v meste Redmond v štáte Washington, bude kľúčovým zdrojom financií pre jeho širšie plány. Do toho počíta vývoj rakety Starship, ktorá má dopravovať platiacich zákazníkov na Mesiac, a neskôr pokus o kolonizáciu planéty Mars.