Šéf spoločnosti Tesla Elon Musk poprel špekulácie, že auta tejto značky by mohli byť v Číne používané na špionáž. Agentúra Bloomberg pred niekoľkými dňami informovala o tom, že Tesly sa nemôžu v Číne približovať k vojenským objektom, pretože miestna armáda sa obáva o osud dát, ktoré zbierajú kamery týchto áut.

Elon Musk v sobotu prostredníctvom videohovoru počas čínskeho obchodného fóra povedal, že ak by sa nejaká firma zapojila do špionáže v cudzej krajine, „dopady toho by pre ňu boli mimoriadne zlé". „Ak by Tesla používala autá na špionáž v Číne alebo niekde inde, znamenalo by to pre nás koniec," citovala ho britská BBC.

Tesla.
Neprehliadnite

Ruský mladík sa priznal k účasti na pláne vydierania Tesly

Tesla, podobne ako ďalšie automobilky, používa niekoľko malých kamier. Pomáhajú pri parkovaní a pri samoriadení vozidla. Väčšina modelov Tesly má aj vnútornú kameru nad stredným spätným zrkadlom. Možno ju použiť na to, aby sa zistilo, či vodič sleduje cestu.

Čína je pre automobilku druhým najväčším trhom na svete. Pri výstavbe závodu pri Šanghaji, ktorý bol prvou zahraničnou továrňou automobilky sa Tesla, firma sídliaca v Kalifornii, tešila podpore zo strany čínskeho štátu.