Šéf amerického výrobcu elektromobilov Tesla Elon Musk predal ďalších 934 090 akcií podniku, získal tak 1,02 miliardy dolárov. Vyplýva to zo správy pre americkú Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC). Musk sa tak priblížil k svojmu cieľu znížiť svoj podiel v automobilke o desať percent.

Elon Musk
Neprehliadnite

Elon Musk 2021: osobnosť roka, najbohatší človek, génius... Pre niektorých aj manipulátor

Uhradenie daní

V novembri nechal Musk užívateľov sociálnej siete Twitter hlasovať o tom, či má predať desať percent svojich akcií Tesly, a sľúbil, že sa výsledku hlasovania podriadi. Hlasovania sa zúčastnilo vyše 3,5 milióna ľudí, zhruba 58 percent sa vyslovilo za predaj akcií.

Elon Musk
Neprehliadnite

Elon Musk čelí kritike Číny. Problémom sú satelity od Starlinku, kozmický odpad a aj Tesla

Odvtedy už Musk predal zhruba 15,6 milióna akcií, za ktoré získal okolo 16,4 miliardy dolárov. Na to, aby splnil svoj sľub, musí predať zhruba 17 miliónov akcií, napísala agentúra Bloomberg.

KK14 New York - Na archívnej snímke zo 7. mája 2018 Elon Musk v New Yorku. Americký výrobca elektromobilov Tesla zníži počet pracovných miest o približne 9 %. Oznámil to zakladateľ firmy Elon Musk. Ako dôvod uviedol
Neprehliadnite

Denník Financial Times vyhlásil osobnosť roka. Stal sa ním Elon Musk

Veľká časť príjmov z predaja akcií bude smerovať na uhradenie daní. Musk nedávno uviedol, že tento rok na daniach zaplatí cez 11 miliárd dolárov.

Najbohatší človek na svete

Šéf Tesly sa opakovane stával terčom kritiky, že neplatí spravodlivý podiel na daniach. Jeho majetok tvoria najmä akcie, ktoré sa zdaňujú ešte len pri predaji. V uplynulých rokoch pritom Musk akcie vo väčšom objeme nepredával.

Musk je najbohatším človekom na svete, podľa indexu miliardárov zostavovaného agentúrou Bloomberg dosahuje hodnota jeho majetku 279 miliárd dolárov. Časopis Time aj ekonomický denník Financial Times tento mesiac vyhlásili Muska osobností roka.

New,York,,United,States,,August,2021,,Space,X,Fouder,Elon
Neprehliadnite

2021 – rok Elona Muska. Miliardy, úspech a Twitter na toalete