Miliardár Elon Musk nechá používateľov Twitteru hlasovať, či má zostať na čele spoločnosti. V noci na dnes na Twitteri napísal, že sa výsledkom ankety podriadi. Na firmu sa znáša kritika za nové pravidlá a blokovanie novinárskych účtov.

„Mám rezignovať na funkciu šéfa Twitteru? Budem sa držať výsledkov tohto prieskumu,“ napísal Musk. Používatelia môžu hlasovať „áno" alebo „nie".

Twitter čelí silnej kritike okrem iného aj preto, že plánuje zo svojej siete odstraňovať účty, ktoré boli zriadené len za účelom propagácie konkurenčných sietí vrátane Facebooku alebo Instagramu.

V ďalšom tweete Musk sľúbil, že v budúcnosti predloží na hlasovanie aj takéto zásadné zmeny. „Prepáčte. Už sa to nestane, " napísal.

Podľa Twitteru sa nová politika voči konkurenčným platformám vzťahuje ako na tweety, tak na vlastné účty. Twitter uviedol, že v budúcnosti už nebude umožňovať bezplatnú reklamu pre určité platformy sociálnych médií. Musk prevzal Twitter v októbri a odvtedy v ňom presadzuje svoje nápady.

Twitter tiež od štvrtka zablokoval účty viacerých prominentných amerických novinárov. Podľa postihnutých tak urobil bez varovania. Veľká časť účtov bola teraz znovu aktivovaná, ale kritika tohto postupu bola obrovská. Mnohí používatelia začali prechádzať ku konkurenčnej sieti Mastodon.

Musk sa vždy prezentoval ako zástanca slobody slova. Na Twitteri ale propagoval konšpiračné teórie a využil ho na propagáciu amerických republikánov. Sieť sa v posledných rokoch vyvinula v dôležitú komunikačnú platformu. Pre svoju prácu a kontakt s verejnosťou ju využívajú vlády, úrady a politici.

Musk firmu Twitter kúpil na konci októbra zhruba za 44 miliárd dolárov. Twitter už za Muskovho vedenia rozpustil dobrovoľnícky tím, ktorý vznikol v roku 2016 a ktorého zmyslom bolo Twitteri dávať rady ohľadom rozhodnutí týkajúcich sa fungovania platformy.
Musk sa angažuje vo viacerých oblastiach, je napríklad aj šéfom automobilky Tesla či vesmírnej spoločnosti SpaceX. Po prevzatí Twitteru prepustil najvyšší manažment a zhruba polovicu zamestnancov.

Ďalšie dôležité správy

WA 8 San Francisco - Na snímke sídlo sociálnej siete Twitter v San Franciscu v piatok 28. októbra 2022. Nemecká vláda zvažuje svoju prítomnosť Twitteri po tom, ako túto sociálnu sieť kúpil miliardár Elon Musk. Miliardár Elon Musk vo štvrtok dokončil nákup sociálnej siete Twitter za 44 miliárd dolárov a oznámil svoj úmysel znížiť množstvo obmedzení v spojitosti so zverejňovaním obsahu, pripomína Reuters. FOTO TASR/AP 

Twitter headquarters is shown in San Francisco, Friday, Oct. 28, 2022. Elon Mu
Neprehliadnite

Twitter Files: Musk postupne odhaľuje, ako sociálne médium manipulovalo verejnou mienkou