Americký miliardár a podnikateľ Elon Musk je znova najbohatším človekom na svete. Vďaka májovému rastu akcií jeho automobilky Tesla zosadil z prvej priečky generálneho riaditeľa luxusného koncernu LVMH Bernarda Arnaulta. Podľa rebríčka miliardárov agentúry Bloomberg sa Muskov majetok od začiatku roka zvýšil o 40,3 percenta na 192 miliárd dolárov.

Akcie výrobcu elektromobilov Tesla podľa údajov spoločnosti Eikon v máji pridali 24 percent. Musk podľa údajov spoločnosti FactSet vlastní asi 13 percent spoločnosti Tesla, ktoré tvoria väčšinu jeho bohatstva.

Okrem Tesly americký podnikateľ šéfuje aj výrobcovia rakiet SpaceX a vlastnú sociálnu sieť Twitter. Arnault ho z prvého miesta v rebríčku zosadil v decembri, keď akcie Tesly klesli po jeho akvizícii Twitteru za 44 miliárd dolárov.

Musk sa vo štvrtok vracia z dvojdňovej návštevy Číny, kde sa zišiel s vysokými politickými predstaviteľmi vrátane ministra zahraničných vecí Čchin Kanga. Návšteva prišla v čase tlejúceho napätia medzi Washingtonom a Pekingom a podľa analytikov bola znamením, že Čína je pre Teslu dôležitým trhom.

Počas návštevy sa Kang snažil Muska uistiť, že Čína je otvorená zahraničným podnikom a bude im aj naďalej ponúkať priateľské obchodné prostredie. Musk tiež údajne signalizoval ďalšiu expanziu v Číne, napísal server CNBC.

Ďalšie dôležité správy

Hybridný model práce tu zostane aj naďalej, keďže home office už patrí ku štandardným benefitom, myslí si šéf Graftonu.
Neprehliadnite

Pracovať z domu je štandardný benefit. S Elonom Muskom nesúhlasím, hovorí šéf Graftonu