Najbohatší muž planéty a šéf Tesly Elon Musk vystúpil v debate na sociálnej sieti Clubhouse, kde ho počúvalo päťtisíc ľudí. Sociálna sieť funguje na princípe miestností, v ktorých sa ľudia stretnú a debatujú. Musk, ktorý rozprával o mimozemskom živote, vakcíne či Bitcoine svojou účasťou kapacitu miestosti úplne vyčerpal. Pre veľký záujem bola debata streamovaná na ďalšie miesta a aj na platformu Youtube, informoval český portál e15.cz.

Musk rozprával aj o Marse, kde sa podľa neho ľudia pozrú o päť a pol roka. Osídlenie mimozemskej planéty ale vníma zo začiatku za problematické. Mimozemský život ešte podľa neho nebol dokázaný, ale uviedol, že je možné uvažovať o mimozemskej technológii. Napríklad o fotoaparáte s rozlíšením 500 megapixelov.

Sociálna sieť Clubhouse si postupne hľadá miesto aj v Európe
Neprehliadnite

Sociálna sieť Clubhouse dobýva Európu. Prináša niečo, čo tu ešte nebolo

Pripomenul aj svoje začiatky v Silicon Valley. Uviedol, že sa pýtal sám seba, či sa bude prizerať, ako sa pred ním internet buduje, alebo sa k budovaniu pripojí sám. Vyjadril sa aj k témam očkovania, kde sa momentálne podľa neho spustí „lavína očkovania"

Poslucháčom predstavil aj svoje plány s Teslou. Cieľom spoločnosti je vyrábať 20 miliónov áut a kamiónov ročne.  Najbohatší muž sveta otvoril aj tému kryptomien. Bitcoin vníma momentálne ako dobrú vec, fandí mu a podporuje ho. Avšak na iné digitálne meny názor nemá.