Polícia oznámila smrteľnú bilanciu po tom, ako záchranári v noci pátrali po osobách uväznených pod spadnutou konštrukciou. Polícia zatiaľ nechcela o obetiach bližšie informovať.

Most, ktorý viedol ponad rušnú šesťprúdovú komunikáciu, sa nečakane zrútil v čase, keď na križovatke po ním svietila červená a na ceste stál rad áut. Most, na ktorom boli v tom čase aj robotníci, spadol podľa polície na najmenej osem vozidiel. Jeden svedok pre televíziu ABC News uviedol, že výkriky ozývajúce sa z áut boli "desivé".


Okolnosti budú vyšetrovať

Nedokončený most nachádzajúci sa neďaleko areálu Floridskej medzinárodnej univerzity (FIU) sa zrútil krátko pred 14.00 h miestneho času len niekoľko dní po tom, čo jeho stavitelia položili v sobotu na nosné pylóny 950 ton vážiacu mostovku.

Most mal spájať univerzitný kampus s miamským predmestím Sweetwater. Podľa vyjadrenia univerzity bol navrhnutý tak, aby vydržal až 100 rokov a mal prežiť aj hurikán piatej kategórie.

Floridský guvernér Rick Scott uviedol, že okolnosti pádu mosta sa budú vyšetrovať, a ak sa zistí, že niekto pochybil, "ponesie za to zodpovednosť".