V Moskve v sobotu začali s očkovaním rizikových skupín osôb proti ochoreniu Covid-19, informovala agentúra AFP. Zdravotnícke úrady uviedli, že v Moskve otvorili 70 odberových miest. Ako prvých zaočkujú zdravotníckych, sociálnych a pedagogických pracovníkov. Ľudia si môžu od piatka dohodnúť konkrétne termíny očkovania prostredníctvom internetu, píše AFP.

Plánovaný začiatok očkovania oznámil vo štvrtok moskovský primátor Sergej Sobianin. Zoznam skupín osôb, ktoré budú zaočkované, sa podľa jeho slov rozšíri v nasledujúcich týždňoch - „keď dorazí veľké množstvo vakcín".

Interpol
Neprehliadnite

Zločinecké gangy môžu ohroziť vakcinačné kampane proti koronavírusu, varuje Interpol

Rusko v auguste ako jedna z prvých krajín oznámilo, že vyvinulo vakcínu proti ochoreniu Covid-19, ktorá dostala názov Sputnik V. Táto vakcína bola zaregistrovaná v auguste ešte pred ukončením klinických skúšok, pripomína AFP.

Tím, ktorý vakcínu Sputnik V vyvinul, minulý mesiac oznámil, že jej účinnosť dosiahla 95 percent a vakcína bude lacnejšia a menej náročná na uskladnenie ako niektoré iné alternatívy. Na medzinárodnej scéne však vakcína zožala početnú kliniku za nedostatočné overenie jej bezpečnosti.