Ruské ministerstvo zahraničia poprelo správu o tureckom zadržaní ruskej nákladnej lode Žibek Žoly, ktorá podľa Kyjeva prevážala obilie ukradnuté na Ukrajine. O zadržaní plavidla informoval podľa agentúry Reuters v nedeľu ukrajinský veľvyslanec v Turecku Vasyl Bodnar. 

„Podľa informácií ruského veľvyslanectva je plavidlo v súčasnosti v  tureckom prístave a prechádza štandardnými postupmi, vrátane fytosanitárnej kontroly," povedal dnes podľa agentúry Interfax hovorca ruskej diplomacie Alexej Zajcev, podľa ktorého nejde o zadržanie plavidla.

Ukrajina už skôr požiadala Turecko, aby zadržalo plavidlo Žibek Žoly (v anglickej transkripcii Zhibek Zholy), ktoré sa plaví pod ruskou vlajkou a prepravuje náklad ukrajinského obilia z prístavu Berďansk. Ten okupujú ruské vojská.

Predstaviteľ ukrajinského ministerstva zahraničia s odvolaním sa na informácie ukrajinských námorných úradov oznámil, že loď s výtlakom 7 146 ton bola v Berďansku naložená nákladom 4 500 ton obilia, ktoré patrí Ukrajine.

Ďalšie dôležité správy

KK16 Konstanca - Na snímke vykladanie obilia z Ukrajiny v čiernomorskom prístave Constanta v Rumunsku v utorok 21. júna 2022. Hoci Rumunsko prijalo ambiciózny cieľ premeniť sa na hlavné centrum vývozu poľnohospodárskych výrobkov z Ukrajiny, ekonomickí experti a prevádzkovatelia prístavov v krajine upozorňujú, že tento cieľ bolo oveľa ľahšie stanoviť, ako skutočne dosiahnuť. FOTO TASR/AP
Cereals from Ukraine are unloaded from a barge in the Black Sea port of Constanta, Romania, Tuesday, June 21,
Neprehliadnite

Turecko zadržalo ruskú loď prevážajúcu ukrajinské obilie