Ruské hlavné mesto Moskva zaznamenalo v sobotu 9 120 nových prípadov nákazy koronavírusom za posledných 24 hodín a je to už druhý po sebe idúci nový denný rekord. Ukazujú to údaje vlády, ktoré citovala tlačová agentúra AFP.

Tento rekord prekonal piatkový, keď úrady hlásili 9 056 nových infikovaných, ako vyplýva zo štatistiky zverejnenej na webovej stránke stopcoronavirus.rf. Ide o súčasný prudký skok v počte infikovaných, ktorých bolo ešte pred dvoma týždňami iba okolo 3-tisíc denne.

WA 12 Moskva - Lekár v špeciálnom ochrannom odeve vchádza do liečebnej sály v dočasnej poľnej nemocnici v Moskve v stredu 18. novembra 2020. FOTO TASR/AP  

A medical worker wearing protective gear enters the treatment hall of a temporary hospital for coronavirus patients in the Krylatskoye Ice Palace in Moscow, Russia, Wednesday, Nov. 18, 2020. Russia’s health care system has been under severe strain in recent weeks, as a resurgence of the coronavirus pandemic has swept the country. (AP Photo
Neprehliadnite

Nárast infikovaných v Moskve spôsobili podľa starostu Sobianina zrejme nové varianty

Starosta Moskvy Sergej Sobianin vyhlásil, že veľký nárast v prípadoch nákazy v meste spôsobuje vysoko nákazlivý variant koronavírusu delta, ktorý prvýkrát zistili v Indii. Takmer 90 percent nových prípadov predstavuje práve delta. A hrozí, že sa preťažia nemocnice v Moskve, kde predstavitelia urýchlene dopĺňajú nové lôžka pre pacientov s ochorením Covid-19.

Hlavný hygienik Moskvy už v stredu nariadil množstvu podnikov, prevádzok a služieb, aby dali povinne zaočkovať najmenej 60 percent svojich zamestnancov, pretože počty infikovaných koronavírusom stúpajú. Moskva je teraz hlavným ohniskom nákazy v Rusku - v sobotu oznámené prípady infekcie tvoria vyše polovicu všetkých nových prípadov v krajine, ktorá zaznamenala od začiatku pandémie takmer 5,3 milióna nakazených. Celkový počet prípadov v Rusku je šiesty najvyšší na svete, ukazujú údaje agentúry AFP.