Generálny prokurátor Maroš Žilinka nemal zatiaľ žiadnu kauzu a svoju robotu si robí poriadne. Nezaradený poslanec parlamentu a šéf Hlasu-SD Peter Pellegrini to uviedol počas nedeľnej diskusnej relácie TV Markíza Na telo. Nesúhlasí s tým vicepremiér a predseda SaS Richard Sulík.

Niekoľko pofidérnych káuz

Šéf liberálov priznal, že pred voľbou nového generálneho prokurátora sa na jeseň 2020 postavil za Žilinku. ,,Hovoril som, že ten človek nemá za 30 rokov jednu pofidérnu kauzu. Bohužiaľ, teraz nazbieral už niekoľko pofidérnych káuz," povedal Sulík.

Expremiér Pellegrini vyhlásil, že Žilinka nemá za sebou zatiaľ žiadnu kauzu. ,,Všetko sú to len vymyslené veci. Robí si svoju robotu poriadne," zdôraznil.

Prešľapy koalície

Prípadné personálne zmeny na čele štátnych inštitúcií by sa nemali podľa Sulíka dosahovať zmenou zákonov. ,,Mali by sme byť opatrní s účelovými legislatívnymi zmenami. Keď chceme docieliť personálnu zmenu, tak riešme personálnu zmenu a nechoďme zmeniť celý zákon," podotkol. Pellegrini by to považoval za hlúpy útok na generálneho prokurátora, ktorý poukazuje aj na prešľapy koalície.

Sulík počas relácie zopakoval, že ak Sme rodina naďalej nebude podporovať zásadné reformy, je na ich zvážení, či zotrvajú v koalícii.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS) počas rozhovoru pre Tlačovú agentúru Slovenskej republiky (TASR) v Bratislave 23. decembra 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Richard Sulík: Načo nám je v koalícii Sme rodina? Veď je ako nádor na krku