Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský nadsluhuje na svojom mieste. V diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to uviedol expremiér a šéf rezortu financií Igor Matovič. Poukázal na to, že je to otázka na premiéra Eduarda Hegera.

Šéfa rezortu zdravotníctva Matovič skritizoval pre výstavbu nemocníc z plánu obnovy a pre vyhlásenia o platoch zdravotníkov. „Je nezodpovedné, ak cez médiá ponúka niečo, čo absolútne nemá vyrokované," dodal.

Lengvarský je zrelý na odvolanie tiež podľa poslanca Národnej rady Matúša Šutaja Eštoka. Ten skonštatoval, že vláda si zobrala zdravotníkov ako rukojemníkov. „Namiesto toho, aby im pomohli, tak sa hádajú," priblížil.

Matovič zdôraznil, že chce otázku platov zdravotníkov uzavrieť do konca mesiaca, ako sa to predtým avizovalo. „Verím, že toto bude týždeň dobrých správ," doplnil. Pre platy zdravotníkov sa mohlo podľa Eštoka urobiť viac aj počas éry vládnutia strany Smer-SD.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) počas tlačovej konferencie po rokovaní s českým rezortným partnerom Vlastimilom Válekom 2. mája 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Neprehliadnite

Lengvarský má návrh výstavby nemocníc z plánu obnovy dokončiť do konca týždňa