Manželka premiéra Igora Matoviča (OĽANO) Pavlína Matovičová nemala v Arca Capital vložené ani jedno euro.  Poukázal na to, že jeho manželka má tri zmenky v Arca Investments, každú vo výške 200-tisíc eur.

Arca
Neprehliadnite

Na zdravé aktíva Arcy Capital si brúsia zuby jej veritelia na čele s J&T

Aktualizované o 18:32:

Premiér: Bola to skúška dôvery

Podľa I. Matoviča ide celkom o sumu vo výške 600-tisíc eur. Prvá zmenka je podľa jeho slov z 25. septembra 2019, druhá z 8. apríla 2020 a posledná zo 4. mája 2020, ktorá bola následne prolongovaná 3. augusta. „Moja manželka nemá ani jednu z týchto zmeniek vyplatenú,“ uviedol I. Matovič.

Premiér počas tlačovky obvinil z klamstiev Smer-SD, Hlas-SD a Pentu, ktorá je majiteľom Plus 7 dní, ktorý informáciu priniesol.

„Klamali o tom, že išlo o Arca Capital, keďže tam Pavlínka nemala ani jedno jediné euro. Klamali v sume desať miliónov eur, pretože to bolo v inej firme dokopy vo výške 600-tisíc eur,“ povedal premiér. Najviac však podľa neho klamali v tom, že ju zvýhodnil, poskytol informácie a protekčne jej vybavil, aby si peniaze vytiahla.

Igor Matovič s rodinou
Neprehliadnite

Matovičova manželka mala investovať do Arcy milióny eur

Opäť zopakoval, že sa už 14 rokov nezaujíma o to, kde jeho manželka investuje, teraz však „prelomil tabu“. Informáciou od manželky disponuje už od štvrtka 17. septembra, povedal premiér. Ako tvrdí, z jeho strany to bola „skúška dôvery“.

Na otázku, aby zverejnil nejaké dôkazy, odpovedal, že tak neurobí. Tvrdí, že kto mu doteraz neveril, veriť mu nebude ani naďalej.

„Pýtam sa, z akého dôvodu by som mal ukazovať výpis z účtu alebo zmenky mojej manželky,“ uzavrel premiér.

Aktualizované o 19:56:

Pellegrini: Musí predložiť hmatateľné dôkazy

Bývalý premiér a šéf mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini je presvedčený, že ak chce predseda vlády vyvrátiť podozrenia, že jeho manželka nemohla mať žiadnu neoprávnenú výhodu alebo prospech na úkor iných veriteľov, musí predložiť verejnosti hmatateľné dôkazy, aby vyvrátil podozrenia.

Reagoval tak na sobotné vyhlásenie premiéra. „Verejný činiteľ má vyvrátiť podozrenia na faktoch a nie na viere,“ uviedol P. Pellegrini. Preto premiérovi pripomenul, že ak chce vyvrátiť akékoľvek podozrenia verejnosti, musí predložiť fakty, ktoré by potvrdili jeho slová.