Americká Federálna obchodná komisia (FTC) skúma, či šéf automobilky Tesla Elon Musk pri kúpe deväťpercentného podielu v spoločnosti Twitter neporušil pravidlá ohľadom oznamovania takýchto transakcií. Informoval o tom server The Information s odvolaním sa na zdroje oboznámené so situáciou.

Aktívne vedenie alebo pasívny akcionár

FTC sa podľa zdrojov zaoberá najmä tým, či Musk začal akcie Twitteru nakupovať s cieľom ovplyvňovať vedenie podniku, alebo či chcel byť skôr pasívnym akcionárom.

Musk o kúpe zhruba deväťpercentného podielu informoval 4. apríla v správe pre Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC), v ktorej podiel označil za pasívny.

To okamžite vyvolalo pochybnosti vzhľadom na jeho verejné komentáre ohľadom toho, ako je Twitter riadený, upozornil server The Information.

Najbohatší človek na svete

V polovici apríla potom Musk prišiel s ponukou na prevzatie celého podniku, ktorú tento týždeň správna rada Twitteru jednohlasne schválila. Teraz musia prevzatie firmy za 44 miliárd dolárov ešte odsúhlasiť akcionári a regulátori.

Musk je najbohatším človekom na svete. Podľa indexu miliardárov, ktorý zostavuje agentúra Bloomberg, dosahuje hodnota jeho majetku zhruba 253 miliárd dolárov. Časopis Time aj ekonomický denník Financial Times vlani v decembri vyhlásili Muska osobností roka.

Ďalšie dôležité správy

Netflix
Neprehliadnite

E. Musk kúpil Twitter. Brúsi si zuby aj na Netflix? Načasovanie by bolo dobré, akcie klesli